lęk przed zmianąNiedawno dostałam list od Iwony. Myślę, że problem, który porusza w liście jest bliski wielu osobom, które prowadzą własną firmę, ale nie tylko im. Oto ten list:

“Dziś kiedy myślałam o klientach, pieniądzach, mojej pracy, poczułam w sobie najpierw chłód, ziąb, oziębłość, która później objawiła mi sie jako bryła lodu. Pomyślałam o tym, że muszę go w sobie rozpuścić aby mógł pojawić się płomień i rozgrzać mnie. Potem pojawił się ogromny strach przed tą zmianą. Jaka będę kiedy rozniecę w sobie ogień?”

Iwona zgodziła się na umieszczenie listu na blogu.

Jako odpowiedź proponuję krótkie ćwiczenie, które pomoże w rozpuszczeniu, uwolnieniu się od strachu przed zmianą.

Lęk przed zmianą (nawet tą pozytywną) dotyczy wielu osób. Okazuje się że, lęk przed zmianą należy do największych lęków człowieka. Czasami nawet, jest on porównywalny do lęku przed śmiercią. Śmierć to też przecież zmiana. Nie wiemy w 100% co się z nami dzieje, kiedy umieramy.

Natomiast obecne doświadczenie, mimo, że czasami przykre jest nam dobrze znane. Znamy tego wroga i wiemy mniej więcej, jak sobie z nim radzić. Nowe, choćby przypuszczalnie lepsze – jest nieznane i tym samym potencjalnie niebezpieczne.

Lęk przed zmianą, przed doświadczaniem czegoś nowego, często ma miejsce wtedy, kiedy utraciliśmy kontakt ze swoim Wewnętrznym Dzieckiem, lub niepozwalany mu dojść do głosu. Pomyśl o małych dzieciach – jakie są ciekawe świata i doświadczania wszystkiego. Nie myślą o lęku, nie myślą co się może stać, po prostu doświadczają i cieszą się z każdej chwili życia.

Wielu z nas jako dorosłych, poprzez codzienne kłopoty, stres i przykre doświadczenia życiowe zatraciło zdolność eksplorowania życia i spodziewania się po nim najlepszego.

Dlatego dziś proponuję Ci ćwiczenie, które odświeży Cię na nowo. Ćwiczenie, dzięki któremu zaczniesz dostrzegać zmiany wewnątrz Ciebie, jak i na zewnątrz Ciebie jako ciekawe doświadczenie. Staniesz się obserwatorem samego siebie. Dzięki temu zdystansujesz się i otworzysz na zmiany. Niezależnie, czego by dotyczyły te zmiany.

Proszę, skorzystaj z ćwiczenia już dzisiaj, gdyż wkrótce usunę je z bloga gdyż pochodzi ono z mojego flagowego programu: Odblokuj Swoje Bogactwo cz1 (OSBVIP1). Mają do niego dostęp tylko moi najlepiej płatni klienci.

Wykonujemy je na czwartej konferencji OSBVIP, która nosi tytuł: “Zmiana jest dobra”

Proszę, skorzystaj z niego już dzisiaj, gdyż wkrótce usunę to ćwiczenie z bloga.

Ćwiczenie: “Iskierka Zmiany”

Ćwiczenie niedostępne.

Ciekawa jestem Twoich wrażeń po wykonaniu tego ćwiczenia. Proszę podziel się nimi w komentarzu. Będzie to inspirujące i ciekawe zarówno dla mnie, jak i dla innych czytelników tego bloga.

Ps.

Proszę, skorzystaj z ćwiczenia już dzisiaj, gdyż wkrótce usunę je z bloga gdyż pochodzi ono z mojego flagowego programu: Odblokuj Swoje Bogactwo cz1 (OSBVIP1). Mają do niego dostęp tylko moi najlepiej płatni klienci.

Całą ofertę Programu OSB zobaczysz tutaj: http://sukces.odblokujswojebogactwo.pl/warsztaty/