proszenie o pomocCzy i Ty jesteś tzw. Zosią – Samosią, która chce wszystko załatwić i rozwiązać sama?

Nie ma nic złego w samodzielnym radzeniu sobie ze swoimi problemami, jednak…. kiedy zdecydujesz się nieco bardziej otworzyć i poprosisz o pomoc, wtedy z większą łatwością zaczną się manifestować pozytywne rzeczy w Twoim życiu.

Dlatego dzisiaj gorąco Cię namawiam do tego, by prosić o pomoc.

Ja również należałam kiedyś do klubu „Zosi – Samosi” Wszystko starałam się zrobić sama. Z moimi problemami także usiłowałam sobie poradzić samodzielnie. Jednak, kiedy nauczyłam się tego, jak prosić o pomoc, wtedy zmieniło się moje życie.

Wiele osób nie lubi prosić o pomoc. Rezultatem tego jest wolniejszy postęp w ich życiu. I naprawdę nie ma znaczenia, czy dotyczy to relacji, problemów zdrowotnych, finansowych, prośba o pomoc zawsze jest dobrym pomysłem.

 Ludzie często mówią: – “Nie chcę pokazywać mojej bezradności…” albo mówią: “Nie wiem, jak prosić o pomoc …” lub “Nie mogę sobie pozwolić na otrzymanie pomocy”

Teraz powiem Ci coś naprawdę istotnego.

Otóż tak naprawdę, jeżeli zależy Ci na sobie i swoim rozwoju oraz kroczeniu do przodu w swoim osobistym i zawodowym życiu, nie możesz sobie pozwolić na NIE otrzymywanie pomocy.

Kiedy nie zwracasz się o pomoc, powoduje to, że ludzie nie pomagają Ci tak często jak mogliby i chcieliby. Jeżeli prowadzisz biznes, nie rozwija się on tak szybko jak mógłby.

Spójrz na to z tej strony: jeśli ktoś poprosił Cię o pomoc, czy nie czujesz się podekscytowana oferując swoje wsparcie? Czy nie widzisz też w osobie proszącej otwartości, inteligencji i chęci do zmiany?

Tak naprawdę większość osób lubi pomagać.  Przeczytałam gdzieś takie zdanie:

„Pamiętaj, że ludzie lubią wspierać innych i chętnie Ci pomogą na każdym kroku, jeśli tylko nie jest to dla nich za trudne albo kosztowne”.

Rozważmy przez chwilę taką sytuację:

Po fakcie dowiadujesz się, że bliska Ci osoba miała problemy, czy kłopoty. Pytasz się jej więc: “Dlaczego mi nie powiedziałaś, może mogłabym pomóc?” W odpowiedzi słyszysz: “Oh nie chciałam Cię niepokoić, czy zawracać głowy swoimi problemami” Czy będziesz się dobrze z tym czuła?

No właśnie – większość z nas lubi pomagać, ale też wiele osób nie lubi prosić o pomoc.

Oczywiście we wszystkim musi istnieć równowaga. Zdarza się, że niektóre osoby nadużywają proszenia o pomoc. Widząc takich ludzi może automatycznie nie chcesz być jedną z nich i dlatego wolisz wcale o pomoc nie prosić. Wtedy znajdujesz się na drugim krańcu szali.

Oto niektóre korzyści, jakie zauważysz, kiedy otworzysz się i pozwolisz sobie  poprosić o pomoc:

  1. Nie będziesz czuć się tak opuszczona/opuszczony w swoim życiu.
  2. Będziesz mieć okazję do poznania innego spojrzenia na problem stawiany przed Tobą.
  3. Dowiesz się, jak pracować mądrzej, a nie ciężej.
  4. Łatwiej zaczniesz podejmować ważne decyzje, dlatego, że będziesz mieć poczucie wsparcia.
  5. Kiedy będziesz wiedzieć i czuć, że ktoś jest z Tobą, że ktoś Cię wspiera, mimo trudnej sytuacji poczujesz się bardziej zrelaksowana. A to otworzy drzwi przed nowymi okazjami do rozwiązania Twojego problemu.
  6. Kiedy jesteś i czujesz się gotowa do poproszenia o pomoc, automatycznie wysyłasz też pozytywną informację do Wszechświata. Mówisz mu, że zasługujesz na pomoc i jesteś gotowa ją przyjąć. A wtedy Wszechświat udziela Ci jej nawet więcej niż się spodziewałaś na początku.

Jeżeli jednak nadal czujesz w sobie wewnętrzny opór przed proszeniem o pomoc, warto byś  trochę popracowała nad uwolnieniem tego oporu. Tak, jak wcześniej napisałam we wszystkim musi istnieć równowaga. Także w proszeniu i nie proszeniu o pomoc.

Aby pomóc Ci nieco w uwolnieniu tego wewnętrznego oporu przed proszeniem o pomoc przygotowałam dla Ciebie specjalne, kilkuminutowe ćwiczenie.

Ćwiczenie to, to Proces z serii: „Wewnętrzne Połączenie” pt. „Prośba o pomoc”. Za kilka dni umieszczę to ćwiczenie na blogu.

Ps. Kiedy prosisz o pomoc, nie znaczy to, że przegrałaś/przegrałeś, lecz to, że nie jesteś już sam/a.

 
…………………….

Polecane:

Dziecko wewnetrzne wartsztaty

Wewnętrzne Dziecko warsztaty – to cykl szkoleń dzięki którym krok, po kroku nawiązujesz głębszy kontakt ze swoim wewnętrznym dzieckiem, uwalniasz go od niechcianych emocji, leczysz jego rany.

Tym samym Twoje życie ulega zmianom na lepsze. Poprawiają się relacje z bliskimi, nabierasz większego poczucia własnej wartości i stajesz się mocniejsza/mocniejszy.

Jesteś zainteresowana? Sprawdź dostęp do warsztatów tutaj:

http://odblokujswojebogactwo.pl/promocyjna-cena-wewnetrzne-dziecko-24-sklep/