Wewnętrzne Dziecko ćwiczeniaĆwiczenie z serii: Wewnętrzne Dziecko ćwiczenia, które proponuję Ci dzisiaj stworzyłam na potrzeby rozpoczynającego się nowego roku.

Uważam jednak, że jest ono tak wartościowe i “ponadczasowe”, że możesz je wykorzystać w dowolnym miesiącu w roku.

Poniżej znajduje się treść całego noworocznego artykułu, gdyż myślę, że informacje, które w nim zawarłam mogą Cię zaciekawić, a może nawet zainspirować.

Oto artykuł i niesamowite ćwiczenie na spełnienie marzeń:

Skończył się kolejny rok. Z pewnością zrobiłaś/zrobiłeś jego podsumowanie. Na początku każdego nowego roku lubię robić listę tego, jakie marzenia chcę spełnić w tym nowym roku.

Nie są to noworoczne postanowienia. Są to moje marzenia, przekute na realne cele. Na koniec każdego roku zaglądam do zeszytu, gdzie zapisałam marzenia do spełnienia, jako cele i sprawdzam ile z nich zostało zrealizowanych.

Niektóre ciągle wymagają spełnienia i jeżeli nadal mi na nich zależy, to zapisuję je do realizacji na kolejny rok. Mam przy tym mnóstwo zabawy a także i satysfakcji, gdy widzę ile moich marzeń zostało zrealizowanych. Zwykle taką kartkę tytułuję: „Moje osiągnięcia w 20… roku” I wypisuję na niej wszystko, co uważam za osiągnięcie, nawet to, czego nie planowałam w danym roku.

A potem zapisuję kolejną kartkę. Tytułuję ją: „Marzenia do realizacji w 20… roku”

Lubię pisać marzenia do realizacji w nowym roku niż noworoczne postanowienia. O postanowieniach zapominamy bardzo często już w kilka dni po ich zapisaniu. Marzenia niosą w sobie pewną magię i od razu budzą zainteresowanie naszego Wewnętrznego Dziecka. Dzięki temu już na starcie otrzymujemy od niego pomoc.

Dziś mam dla Ciebie kolejną zabawę/ćwiczenie. Rozruszamy przez nią trochę Twoje Wewnętrzne Dziecko.

W zabawie tej spotkamy się ze swoim Wewnętrznym Dzieckiem i usuniemy wszelkie wewnętrzne blokady, które stoją na drodze do realizacji Twojego marzenia, niezależnie, czego by dotyczyło.

Zanim jednak to zrobimy weź proszę kartkę papieru i napisz na niej swoje marzenia na 20…. rok. Marzenia, które pragniesz, by się spełniły. Wypisz wszystkie, jakie przychodzą Ci do głowy. Wypisz nawet te marzenia, które w cichości ducha pragniesz, by się spełniły, ale czujesz też strach, obawę, że są za dobre dla Ciebie, by mogły się spełnić.

Zrób to teraz.

Zrób to teraz, gdyż lepiej jest od razu iść za ciosem. Zrób to Teraz dla Siebie proszę.

……………………………………….

Gotowe? Super.

Teraz mam dla Ciebie kolejną zabawę a zarazem prezent ode mnie.

Ćwiczenie to, to Proces z serii: „Wewnętrzne Połączenie” pt. „Pozwalam na spełnienie się mojego marzenia” Będzie to bardzo potężny proces, w którym uwolnisz się od wszelkich wątpliwości, obaw i niepewności, które stoją na drodze spełnienia się Twojego marzenia. Podczas tego procesu nawiążesz także kontakt ze swoim Dzieckiem Wewnętrznym i sprawisz, by ono także wykorzystało swoją kreatywność w spełnieniu się Twojego marzenia.

Ćwiczenie: (15 minut)

Proces ten możesz powtarzać ze swoim Wewnętrznym Dzieckiem z innym wybranym marzeniem.

Proszę, w komentarzu na tej stronie podziel się swoimi wrażeniami z tego ćwiczenia. Będzie to naprawdę inspirujące i ciekawe zarówno dla mnie, jak i dla innych czytelników bloga.

Ja podczas tego ćwiczenia odczuwałam dużą blokadę w gardle. Oznacza to, że był we mnie konflikt dotyczący decyzji, wyboru w jakiś sposób połączony ze spełnieniem się mojego marzenia.

Ps.

Dziecko wewnętrzne warsztatyJeżeli chcesz bardziej poznać swoje Wewnętrzne Dziecko, proszę zapoznaj się z serią warsztatów na jego temat tutaj:

http://odblokujswojebogactwo.pl/promocyjna-cena-wewnetrzne-dziecko-24-sklep/