Wewnętrzne dzieckoWiele osób nosi w sobie zranione Wewnętrzne Dziecko z różnych okresów życia.

Często jest to Wewnętrzne Dziecko, którego potrzeby zostały zaniedbane, niezaspokojone i których realizacji ono cały czas się domaga.

Jedną z najbardziej podstawowych i głębokich potrzeb naszego Wewnętrznego Dziecka jest potrzeba bycia kochanym przez rodziców. Szczególnie chodzi tu o tego rodzica, który kochać nie potrafił.

Wbrew  wszelkiej  logice, naszemu doświadczeniu   życiowemu i zdobytej wiedzy, cały czas oczekujemy, że otrzymamy od tego rodzica miłość, której tak pragniemy doznać. Co ciekawe oczekiwaliśmy tego jako dzieci, przez całe nasze dzieciństwo i oczekujemy tego,  jako osoby dorosłe, mimo że mamy już ponad 50 lat. Tak, ta niespełniona potrzeba wciąż i od nowa domaga się realizacji i daje o sobie znać w najbardziej newralgicznych momentach naszego życia.

Głęboko  w naszym wnętrzu tkwi bowiem ta niespełniona potrzeba. W naszym wnętrzu jest Wewnętrzne Dziecko, które wciąż i od nowa ma jednak nadzieję, że otrzyma wreszcie miłość, której tak pragnie. Ma nadzieję, że  zdarzy się coś i rodzic zacznie go wreszcie prawdziwie kochać  a nawet okazywać swoją miłość w stosunku do niego.

Może wydawać się to dziwne, nieracjonalne, nielogiczne. Ale taka jest prawda. Niekochane Wewnętrzne Dziecko wciąż ma nadzieję na otrzymanie miłości.

W realnym świecie jest naprawdę mało prawdopodobne, że Taki rodzic się zmieni. Ma on bowiem własne problemy, własne nierozwiązane sprawy i najprawdopodobniej własne Wewnętrzne Dziecko, które także jest zranione i spragnione miłości.

Dlatego, to naszym zadaniem jest  teraz, jako już dorosłej i dojrzałej osoby przytulenie i ukochanie naszego Wewnętrznego Dziecka. A nawet więcej. Naszym zadaniem jest codzienne odkrywanie naszego Wewnętrznego Dziecka na nowo i zapewnianie o naszym wsparciu i miłości do niego. Tak, to nasze zadanie.

Im częściej będziemy to robić, im częściej będziemy się spotykać z naszym Wewnętrznym Dzieckiem i mówić mu: Kocham Cię mała/mały  ….. ( tu wstaw swoje imię), jestem z Tobą i zawsze będę z Tobą.

To proste zdanie wypowiadanie do siebie codziennie może naprawdę zdziałać cuda.

Wypróbuj je już teraz. Proszę powiedz do siebie (w myśli lub na głos):

Kocham Cię mała/mały  ….. ( tu wstaw swoje imię), jestem z Tobą i zawsze będę z Tobą.

Jestem pewna, że poczułaś/poczułeś od razu dogłębne wzruszenie, a może nawet pojawiły się łzy w Twoich oczach. Właśnie bowiem, dałaś znać tej delikatnej cząstce siebie, że jesteś, że będziesz i że wiesz o jej istnieniu.

Dzięki temu właśnie teraz, w tej krótkiej chwili doznała ona tak oczekiwanego i upragnionego uczucia miłości.

Ps. Już za kilka dni umieszczę na blogu ćwiczenie (video), za pomocą którego nawiążesz głębszy kontakt ze swoim Wewnętrznym Dzieckiem oraz obdarzysz swoje Dziecko Wewnętrzne uczuciem prawdziwej miłości płynącej prosto z głębi Twojego serca.

Ps2.

Z całą tematyką Pakietu Warsztatów “Uwolnij Swoje Wewnętrzne Dziecko i zacznij Żyć Pełnią Życia” zapoznasz się tutaj:

http://odblokujswojebogactwo.pl/promocyjna-cena-wewnetrzne-dziecko-24-sklep/

wewnetrzne-dziecko-szkolenie3